Треньорът на Барселона Роналд Куман обяснимо беше много щастлив след 5:2 над Бетис. Успехът бе първи за каталунците след четири мача без победа. Нидерландският специалист обясни и защо Лео Меси е останал на пейката в двубоя с тима от Севиля.
"Това е важна победа, имахме огромна  нужда от нея след последните резултати. Заслужаваме да спечелим и то още по-убедително. Имахме много шансове преди почивката, пропуснахме и дузпа. Разочарование е обаче да допуснем гол, когато сме с човек повече на терена.

Меси изпитваше известен дискомфорт след мача с Динамо Киев в Шампионската лига. Разговарях с него и двамата взехме решение да остане на пейката и да влезе само, ако има нужда. Аз знам отлично кой е Меси и не се съмнявам в него. Виждам го как тренира всеки ден. А всички видяха колко важен беше през второто полувреме. Освен головете, той даде и асистенция за попадението на Гризман, без да докосва топката. Бъдете сигурни, че още ще ускорява темпото си", коментира след мача Куман.