Дори играчите на Валенсия показаха учудването си относно отменения гол на Лионел Меси в тяхната врата в неделното дерби на върха в Ла Лига.

На „Местая” лидерът Барселона стигна само до 1:1, като през първото полувреме реферът Игнасио Иглесиас не призна попадение на аржентинеца, при което топката пресече голлинията с поне метър.

Меси нагледно показа на съдията колко точно е "сляп"

Една от телевизиите, излъчваща двубоя – BeIn Sports предложи интересни кадри от тунела малко преди отборите да излязат за второто полувреме. Тогава крайният защитник на Валенсия Хосе Гая се обърна с въпрос до Серхио Бускетс. „Премина ли голлинията с много, колко беше вътре?”, запита той, което очевидно говори, че в съблекалнята на домакините темата също е била дискутирана.

Жорди Алба озадачен от негативното посрещане на "Местая"

„Беше цяла ръка вътре”, гласеше отговорът на Бускетс.

Иначе Родриго Морено откри резултата след час игра на „Местая”, а в заключителните минути Жорди Алба изравни, за да могат и двата тима да останат все още непобедени в Ла Лига.