Майорка и Реал Сосиедад завършиха при резултат 1:1 в мач от 25-ия кръг на Ла Лига.

Гостите от Сосиедад почнаха чудесно срещата и поведоха още в 3-ата минута. Карлос Фернандес се разписа, а за гола асистира Давид Силва.

Домакините отговориха чак през второто полувреме. Кангин Лий изравни в 50-ата минута. Десет минути след това пък гостите отново отбелязаха. Попадението бе дело на Робин Льо Норман, но ВАР се намеси и го отмени. Така равенството се запази.

В 90-ата минута Реал Сосиедад дори остана с човек по-малко, след като Микел Мерино си изкара директен червен картон. Равенството все пак остана. Майорка заема 10-то място в испанския шампионат, докато Сосиедад е на четвъртото място с 45 пункта.