Без Лионел Меси, Луис Суарес, Андрес Иниеста и по-голямата част от останалите си големи звезди Барселона постигна лека победа за Купата на Испания.

Като гост на третодивизионния Мурсия каталунците стигнаха до класическо 3:0 на чужд терен.

Първо точен беше Пако Алкасер в края на първото полувреме.

Мурсия - Барселона 0:3

източник: БГНЕС

Жерар Деулофеу в 56-ата направи резултата 2:0 за Барса, а след нови четири минути Хосе Мануел Арнаис вкара първия си гол за първия тим на Барса.

В друг мач от турнира елитният тим отново се оказа по-добрият и спечели като гост. Бетис надви Кадис с 2:1 и се доближава до класиране за 1/16-ина финалите.

Серхио Леон за Бетис и Алекс вкараха набързо по веднъж за двата тима, а полувремето приключи 1:1.

През второто полувреме Серхио Леон донесе победата да Бетис с гола си в 54-ата минута за крайното 2:1.