Севиля очаквано спечели победата при гостуването на третодивизионния Картахена, надвивайки с 3:0 в първия мач от 1/32-финалите за Купата на краля в Испания.

Това бе първата среща между двата отбора, като крайният победител вече е ясен.

Севилци поведоха с 2:0 още до почивката с попаденията на Пабло Сарабия и Хоакин Кореа, съответно в 25-ата и 35-ата минута.

Третодивизионният Картахена нямаше отговор и след антракта, когато пък се разписа Луис Муриел в 51-ата минута, фиксирайки крайното 3:0 за гостите.

В друг мач от същата фаза на турнира опашкарят в Примера дивисион Малага взе минимален аванс от 1:0 в първия мач при гостуването си на втородивизионния Нумансия с гола на Хосе Расио в 21-ата минута. Но в третата и петата минута от добавеното време Нумансия направи пълен обрат и взе победата с 2:1 преди реванша в Малага.