Барселона допусна изненадваща загуба с 0:2 при визитата си на Гранада в късна среща от 5-ия кръг на испанската Ла Лига.

Шампионите бяха неузнаваеми и дори появяването в игра на почивката на капитана Лео Меси не успя да им помогне да отбележат. Каталунците губят втора среща от началото на сезона и със своите 7 точки от 5 мача правят най-лошия си старт в първенството от 1994 г.

Гранада успя да поведе още в 2-та минута след попадение на Рамон Азеес, който се възползва от грешка в защита на новото попълнение на Барса Жуниор Фирпо. След почивката Алваро Вадило (66) отбеляза от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на появилия се като резерва Артуро Видал. С успеха скромния отбор от Андалусия се изкачи временно на върха в Ла Лига с 10 точки.