Отборът на Атлетико Мадрид записа класическа победа с 3:0 над Майорка в двубой от 34-и кръг на Ла Лига. С две попадения за "дюшекчиите" се отчете Алваро Мората, а крайното 3:0 оформи Коке.

Първата добра възможност за домакините дойде в 18-ата минута, когато Яник Ферейра прибра перфектен до сантиметри пас в наказателното поле, но изстреля топката високо в облаците.

Майорка отвърна светкавично с удар на Идрису Мохамед, който намери топката с глава, но ударът му премина встрани от вратата на Атлетико.

В 24-ата минута Жоао Феликс също опита удар, но и той бе неточен и премина покрай дясната греда.

Getty Images
12 снимки

Малко след това Александър Седлар извърши нарушение и подари дузпа на съперника. С удара от бялата точка се нагърби Алваро Мората, който се възползва перфектно от възможността и изпрати топката в мрежата на Маноло Рейна.

В края на първата част отново Мората удвои аванса на своите, след като получи прецизен паус и с лекота отбеляза за 2:0.

Второто полувреме стартира с доминация на гостите, които обаче така и не успяваха да застрашат вратата на Облак.

След серия от пропуски, в 79-ата минута резултатът вече бе 3:0 за Атлетико. Коке спечели топката след разбъркване в наказателното поле и с мощен и прецизен удар преодоля безпомощния вратар на съперника.

Така Атлетико затвърди третата си позиция с 59 точки, а Майорка остава в зоната на изпадащите със своите 29 точки.