Атлетик Билбао победи Жирона с 3:2 у дома. Срещата беше от 25-ия кръг на Ла Лига. Два гола за успеха на баските вкара Алекс Беренгер, а веднъж се разписа Иняки Уилямс. За Жирона точни бяха Виктор Циганков и Ерик Гарсия.

С успеха Атлетик събра 49 точки и заема пето място във временното класиране. Жирона е втори с 56 точки, като загубата беше втора поред за отбора.

Баските поведоха още във 2-ата минута. Алекс Беренгер се възползва от грешка в защитата на гостите и вкара за 1:0.

В началото на втората част Жирона изравни. Иван Мартин намери Виктор Циганков и украинецът от средна дистанция се разписа за 1:1. В 56-ата минута "лъвовете" отново бяха напред в резултата. Горка Гурусета намери Беренгер в наказателното поле и нападателят вкара втория си гол в мача.

Само четири минути по-късно Атлетик стигна до трети гол. Иняки Уилямс се възползва от грешка в отбраната на каталунците за 3:1.

Жирона се върна в мача в 75-ата минута. Тогава Ерик Гарсия засече центриране на Алейш Гарсия и се разписа за 3:2.