Отборът на Атлетик Билбао победи Валенсия с 3:1 като гст в четвъртфинален двубой за Купата на Краля.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

Икер Муняин откри резултата в 35-ата минута на срещата, като всичко по-интересно през първото полувреме се случи именно в последните десет минути на първата част.

В 43-ата минута Оскар де Маркос от състава на Билбао се опита да изчисти топката след центриране, но вместо това я прати в собствената си врата. Така равенството бе възстановено - 1:1.

Гостите обаче отговориха мигновено и бързо стигнаха до нов гол, който отново им даде преднина. Само две минути след автогола - Нико Уилямс отбеляза страхотно попадение след отличен пас на Иняки Уилямс.

В 70-ата минута именно Иняки Уилямс се свлече в наказателното поле на "прилепите", но ситуацията бе подмината от съдията първоначално. Няколко минути по-късно реферът все пак се върна към положението, посъветван от ВАР и така промени решението си - Атлетик Билбао получи дузпа. Микел Весга се нагърби с отговорността да изпълни наказателния удар и халфът се справи страхотно, пращайки топката във вратата на Валенси за 3:1.

Така Атлетик Билбао продължава към полуфиналите на турнира, където чакат още Барселона и Осасуна. Последният полуфиналист ще бъде определен от срещата Реал Мадрид - Атлетико Мадрид