Виляреал победи с 2:0 в домакинството си на Райо Валекано в мач от 17-ия кръг на Ла Лига. Успехът прекъсна негативната им серия от три поредни мача без победа в първенството на Испания. „Жълтата подводница“ си осигури победата благодарение на две попадения отбелязани в рамките на четири минути.

Двата тима изглеждаха равностойно в първия половин час на двубоя. Играчите на Евери откриха резултата в 32-ата минута след ъглов удар, когато вратарят на гостите излезе неразчетено и се размина с топката, а зад него Аиса Манди я прати в мрежата за 1:0. с.

Няколко атаки по-късно Жерар Морено пое добре и навлезе в наказателното поле, където бе фаулиран от Алехандро Катена. Именно Морено застана зад топката и я прати в мрежата за 2:0.

Виляреал отбеляза трето попадение в 73-ата минута от Алберто Морено, но то бе отменено поради засада след преразглеждане с VAR.

С тази победа Виляреал заема 13-ото място в испанската Ла Лига с 19 точки на своята сметка, а гостите са 6-и с 27.