Отборът на Селта победи като гост Лас Палмас с 5:2 в двубой от 8-ия кръг на испанската Примера дивисион. Гостите от Селта дръпнаха с 5:0 с голове на Емре Мор, три на Яго Аспас и Педро Ернандес и преди Лас Палмас да вкара две попадения рез Витоло и Лоик Реми в добавеното време на мача.

Селта е 10-и в Испания с 11 точки, а Лас Палмас е 18-и в подреждането с 6 точки в актива си.

Гостите доиграха мача с 10 човека след директния червен картон на вратаря Рубен Бланко в 52-ата минута на двубоя.

Селта Виго поведе в 16-ата минута чрез Емре Мор, а четири по-късно, в 20-ата Яго Аспас покачи на 2:0.

Полувремето приключи при два гола аванс за Селта, а третият гол падна в 49-ата минута отново с автор Яго Аспас.

Въпреки, че останаха с 10 човека гостите вкараха още два гола - в 71-ата на Педро Ернандес и в 76-ата, когато за трети път се разписа Яго Аспас.

Тимът на Лас Палмас върна две попадения - в 90-ата на Виктор Витоло за 1:5 и в третата минута на добавеното време, когато Лоик Реми направи резултата 2:5.