Отборът на Валенсия шокира с победа Реал Сосиедад, след като надделя с 1:0 при визитата си на „Реал Сегурос” във вторник вечер. „Прилепите” пристигнаха като тотален аутсайдер срещу тима от Сан Себастиан, но гол на Максимилиано Гомес четвърт час преди края на редовното време запрати точките към „Местая”.

В 75-ата минута Хосе Гая получи топката вляво и напредна в наказателното поле след пас на Даниел Вас. Гая центрира успоредно за Гомес, който с шпагат от въздуха откри резултата.

В петата минута на добавеното от рефера Васкес време Робин Ле Норманд реализира гол отблизо, но съдията видя ситуацията с VAR, на която се видя, че Норманд е играл с ръка.

По този начин валенсианците излязоха на върха във временното класиране на Ла Лига, като вече са със седем точки. Реал Сосиедад пък остава пети с пет пункта след четири изиграни срещи. В следващия кръг Валенсия приема Бетис на своя стадион, докато Сосиедад ще домакинства на Хетафе.