Валенсия победи с минималното 1:0 гостите от Елче в мач от 21-ия кръг на Ла Лига. С тази победа "прилепите" заемат 13-ото място в класирането с актив от 23 точки, а съперникът им е на предпоследната позиция със 17.

Gulliver/Getty Images
12 снимки

Домакините пропуснаха да открият резултата в 11-ата минута, когато прекрасна възможност беше пропиляна от Вас, но и защитник на гостите се справи отлично със ситуацията.

Все пак той се реабилитира с гол в 22-ата минута, възползвайки се от пас на Гедеш, а това се оказа и победен гол.

Гостите отвърнаха с опасен удар на Моренте в 32-ата минута, но ударът му нима над напречната греда.

Валенсия пропусна и дузпа в 34-ата минута когато Собер беше надигран от вратаря на гостите Бадия. В 38-ата минута гостите направиха нов пропуск, но и вратарят на домакините се прояви.

В 50-ата минута Солер стреля добре, но бранител на гостите отново не позволи на топката да отиде в опасна близост до вратата. До края на двубоя и двата тима пропуснаха ситуации, но в крайна сметка по-щастливи в края на двубоя бяха футболистите на Валенсия.