Реал Сосиедад е на първо място в класирането в испанския шампионат. В среща от петия кръг баските се наложиха с 3:0 у дома над Хетафе. В 28-ата минута Микел Оярсабал от дузпа изведе домакините напред в резултата.В 79-ата минута Оярсабал центрира от фаул и Микел Мерино с глава удвои аванса за Сосиедад.

Девет минути преди изтичане на редовното време на срещата Порту оформи класическата победа в полза на отбора от Сан Себастиян. След този успех Реал Сосиедад има актив от 8 точки, колкото има и Виляреал.Хетафе е на третата позиция в Примера дивисион със 7 точки.

В друга среща от кръга Елче и Уеска завършиха наравно 0:0. По-късно днес е двубоят между Валенсия и Бетис. В неделя е дербито на кръга между Барселона и Севиля. Шампионът Реал Мадрид гостува на Леванте.