Отборите на Майорка и Осасуна не успяха да се победят в срещата помежду си от 27-ия кръг на Ла Лига. Мачът завърши при резултат 0:0, като и двата тима са по-скоро разочаровани от това.

Домакините пропуснаха две нелоши положения в началото на мача чрез Кангин Лий и Пабло Мафео. В края пък Осасуна имаше своите шансове, но вратарят Предраг Райкович се отличи със страхотни спасявания, за да опази вратата си "суха".

Майорка пък трябваше да играе повече от 20 минути с човек по-малко, след като в 69-ата минута Хосе Копете получи червен картон за задържане на откъсващ се футболист на съперника.

Така бяха продължени негативните серии и на двата тима. Майорка вече е пет поредни мача без победа и заема 11-тата позиция с 33 точки. Осасуна пък е 4 мача без успех и се намира на 9-ото място с 35 точки.