Севиля победи с класическото 3:0 гостуващия Хетафе в двубой от 22-ия кръг на Ла Лига.

След нулево първо полувреме домакините наложиха волята си през втората част с попадения на Мунир Ел Хадади в 67-ата минута, Папу Гомес в 87-ата минута, който записа първия си мач след пристигането си от италианския Аталанта и Ен Несири в 90-ата минута.

В 35-ата минута Окампос вкара топката във вратата на гостите, но след консултация с ВАР попадението беше отменено заради игра с ръка. В 78-ата минута отново ВАР отмени попадение на Ен Несири заради засада.

В 54-ата минута гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Джене. След скандал между двата отбора и двамата треньори бяха отстранени в 57-ата минута на срещата.

След този успех Севиля заема 3-ото място в класирането с актив от 42 точки, а Хетафе е на 12-ото място с 24.