Отборът на Севиля продължи с разочароващите резултати в последно време. След като през седмицата отпадна за Купата на Краля от втородивизионния Мирандес, сега „севилци“ стигнаха само до 1:1 у дома срещу Алавес.

Хоселу откри резултата за гостите в 70-ата минута, а седем по-късно Лукас Окампос изравни след точно изпълнена дузпа.

До края на срещата домакините опитаха да стигнат и до трите точки, но отбраната на Алавес не се огъна и тимът заслужено си тръгна с точка. Дебют за домакините записа Сусо, който преди дни беше взет от Милан. Той се появи като смяна и изкара около 40 минути.

Така Севиля падна с една позиция надолу и вече четвърти с 39 точки, докато Алавес са 15-ти с 24. В следващия кръг възпитаниците на Жулен Лопетеги гостуват на Селта, а Алавес приема Ейбар.