Отборът на Мирандес записа изненадваща победа с 3:1 над третия в Ла Лига Севиля в среща от 1/8-финалната фаза на турнира за Купата на Краля. Десетият в Ла Лига 2 изигра чудесен двубой и можеше да отбележи дори и още няколко попадения, но самите добрите намеси на вратаря Томаш Вацлик спасиха Севиля от разгром. Головете за успеха отбелязаха Матеус Аияс в 7-ата и 30-ата, както и Алваро Рей в 85-ата минута. Почетното попадение за тима на Жулен Лопетеги отбеляза Нолито в последната минута на мача.

Срещата започна отлично за домакините, които поведоха още в седмата минута. Топката бе центрирана в наказателното поле, но Неманя Гудел успя да пресче подаването. Кълбото обаче попадна в Алваро Пеня, който намери Матеус Аияс. Нападателят се обърна и стреля и отбеляза за 1:0.

Десет минути след попадението Евер Банега преодоля съперник и шутира, но топката премина на сантиметри от вратата.

В 27-ата минута стражът на севилци Томас Вацлик спаси тима си от второ попадение, след като спаси удар на Микаел Малса.

Само минута след това Неманя Гудел изпълни чудесно пряк свободен и топката летеше точно под гредата, но вратарят на домакините Лимонес успя да избие в ъглов удар.

Точно след половин час игра домакините шокираха за втори път Севиля. Евер Банега сбърка с паса в своята половина и топката бе открадната от Аияс, който напредна и стреля от дистанция. Топката рикошира в играч на гостите и влетя във вратат на Вацлик за втори път в тази среща - 2:0.

В 35-ата минута Гудел засечес глава топката, но ударът му премина встрани от вратата.

Две минути преди края на първата част Мартин Меркеланс стреля от средно разстояние, но отново Вацлик бе последна преграда към вратата на гостите.

На почивката треньорът на Севиля Жулен Лопетеги извърши и трите си смени. Той пусна в игра Жоан Жордан, Юсуф Ен-Несири и Лукас Окампос на местата на Жул Кунде, Минир Ел Хадиди и Евер Банега.

Две минути след началото на второто полувреме Нолито получи пас в наказателното поле и стреля по тревата, но стражът на Мирандес спаси.

В 49-ата минута Лукас Окампос сеизмъкна от защитата на домакините и си освободи място за изстрел, но топката срещна гредата.

В 53-ата минута Аларо Пеня падна на тревата в наказателното поле на Севиля, след като бе избутан от Диего Карлос и домакините поискаха дузпа, която обаче не бе отсъдена. Все пак главният арбитър Сантяго Хайме Латре отиде да гледа ситуацията и след проверката със системата ВАР наказателният удар бе отсъден. Потърпевшият Пеня се нагърби с изпълнението, но вратаря Вацлик за пореден път спаси отбора си от ново попадение.

Пропуснатата дузпа посъбуди севилци, които тръгнаха в предни позиции да търсят поне идзравняването. В 65-ата минута Оливер Торес засече центриране в наказателното поле, но вратарят Лимонес успя да спаси.

Севиля атакуваше непрестанно, но до чисти положения се стигаше рядко.

Пет минути преди края на редовното време домакините решиха всички в срещата с трето попадение. Алваро Рей започна скоростна контраатака от половината на домакините, напредна и стгина до наказателното поле на Вацлик, който парира удара на нападателя. Топката обаче отново попадна в Рей, който погледна за свой съотборник, но отново реши да стреля в близкия гъ  итози път отбеляза - 3:0.

Три минути след това отново Рей можеше да отбележи и четвърто попадение, но изстрелът му премина встрани от вратата.

С изтичането на редовното време севилци все пак успяха да стигнат до почетно попадение. Нолито подаде вляво от наказателното поле на Оливер Торес, който центрира по тревата и от точката за дузпа Нолито реализира за крайното 3:1.

МИРАНДЕС – СЕВИЛЯ 3:1

1:0 Матеус Аиас

2:0 Манеус Аияс

3:0 Алваро Рей 85'

3:1 Нолито 90'

Стартови състави на двата отбора:

МИРАНДЕС (4-2-3-1): 1. Лимонес (к) – 20. Александър Гонсалес, 5. Одей Онаиндия Забала, 4. Серхио Гонсалес, 26. Енрик Франкеса – 28. Антонио Санчес, 15. Микаел Малса – 10. Алваро Рей, 7. Алваро Пеня, 11. Мартин Меркеланс – 9. Матеус Аияс

Старши треньор: Андони Ираола

СЕВИЛЯ (4-3-3): 1. Томас Вацлик – 18. Серхио Ескудеро, 20. Диего Карлос, 12. Жул Кунде, 16. Хесус Навас (к) – 21. Оливер Торес, 17.Неманя Гудел, 10. Евер Банега – 8. Нолито, 19. Люк де Йонг, 11. Мунир Ел Хадиди