Отборите на Леванте и Севиля не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в първа среща от 29-тия кръг на испанската Ла Лига. Люк де Йонг откри за гостите в 46-ата минута, но в 87-ата Диего Карлос си отбеляза автогол и по този начин донесе точката за домакините.

Още в петата минута Леванте получи шанс да открие резултата, когато Борха Майорал не успя да го преодолее вратаря Вацлик, останал очи в очи срещу него.

След това обаче Севиля взе инициативата в срещата и беше по-добрият отбор на терена.

В 15-ата минута изстрел на Мунир Ел Хадади от фаул се отби от напречната греда и попречи на "андалусийците" да отблежат.

В началото на второто полувреме обаче гостите откриха резултата. Мунир Ел Хадиди получи дълъг пас по дясното крило, напредна и центрира успоредно на голлинията към Люк де Йонг, който засече топката във вратата - 0:1.

В 54-ата минута втори гол на севилци бе отменен заради нарушение в атака на Диего Карлош.

Две минути след това изстрел от воле на Ел Хадиди бе спасен от вратаря на домакините Айтор.

В 85-ата минута резервата Ернани проби и стреля към вратата, но в последния момент защитник на гостите изчисти пред голлинията.

Две минути по-късно обаче Леванте стигна до изравнителното попадение. Топката бе центрирана остро, вратарят Томаш Вацлик не се ориентира по най-добрия начит я изби лошо, след което тя рикошира в тялото на Диего Карлош и влезе във вратата му за крайното 1:1.

С това равенство Леванте остава 12-ти с 35 точки, докато Севиля са трети с 51. В следващия кръг валенсианци гостуват на Еспаньол, докато футболестите на Жулен Лопетеги приемат Барселона в четвъртък

ЛЕВАНТЕ - СЕВИЛЯ 1:1

0:1 Люк де Йонг 46'

1:1 Диего Карлош (автогол) 87'

Стартови състави на двата отбора:

ЛЕВАНТЕ (4-4-2): 13. Айтор - 23. Коке, 18. Бруно Гонсалес, 14. Рубен Весо, 3. Тоньо - 16. Рубен Рочина, 22. Гонсало Мелеро, 17. Никола Вукчевич, 24. Хосе Кампаня - 21. Борха Майорал, 11. Хосе Луис Моралес (к)

Старши треньор: Пако Лопес

СЕВИЛЯ (4-3-3): 1. Томаш Вацлик - 18. Серхио Ескудеро, 20. Диего Карлош, 12. Жулс Конде, 16. Хесус Навас (к) - 10. Евер Банега, 17. Немяня Гудел, 24. Жоан Жордан - 11. Мунир Ел Хадиди, 19. Люк де Йонг, 5. Лукас Окампос

Старши треньор: Жулен Лопетеги

Главен съдия: Алехандро Ернандес, Испания