Селта победи Уеска с 2:1 в мач от 16-ия кръг на Ла Лига. За победителите точни бяха Нолито и Яго Аспас, за гостите почетното попадение реализира Сеоане. След този успех Селта е на 8-ото място с 23 точки, а Уеска е на предпоследната позиция с 12.

Нолито пропусна първата чудесна възможност за домакините в мача, в 13-ата минута той направи всичко възможно да преодолее вратаря на гостите с точен удар, но Фернандес спаси брилянтно.

В 33-ата минута Яго Аспас асистира отлично на Нолито, който откри резултата. Отново той в 54-ата минута отправи удар, но топката мина над напречната греда.

В 61-ата минута Аспас остана очи в очи с вратаря на гостите и съумя да го преодолее, за да направи разликата по-голяма.

До края на двубоя Сеоане върна един гол в 75-ата минута в полза на Уеска, но до края на двубоя силите на гостите не стигнаха за нещо повече от почетна загуба.