Отборът на Селта победи с 2:1 гостуващия Осасуна в мач от 33-ия кръг на испанската Ла Лига. Яго Аспас откри за домакините в 42-ата минута, а Жейсон Мурийо удвои в 64-ата. Роберто Торес вкара почетното попадение за гостите в 77-ата минута от дузпа.

Домакините имаха няколко добри ситуации през първата част, които обаче не успяха да реализират.

В 42-ата минута обаче Яго Аспас се озова с топката в крака в наказателното поле и с мощен удар не остави шансове на вратаря на Осасуна с изстрел в долния десен ъгъл.

В 64-ата минута Жейсон Мурийо удвои след центриране на Денис Суарес.

Гостите намалиха резултата десет минути по-късно след необмислено сериозно нарушение на Яго Аспас в наказателното поле, което доведе до дузпа, превърната от Роберто Торес в гол за крайното 2:1.

С тази победа Селта вече има 41 точки и заема 9-ото място, докато Осасуна е 11-и с 40.