В двубой от 35-ия кръг на Ла Лига Райо Валекано победи Реал Мадрид с 1:0 и запази шансове за спасение. Победното попадение дойде в 23-ата минута, когато Ембарда се разписа.

С успеха Райо се измъкна от последното място и вече е 19-и с 31 точки, на 6 от спасителното 17-о място три кръга преди края. Реал Мадрид не може да бъде изместен от третата позиция и игра без сериозна мотивация в двубоя, от което се възползваха домакините.

И Реал имаше претенции за 11-метров наказателен удар в 73-ата минута, но след консултация с ВАР реферът прецени, че няма основание да отсъди дузпа.

Още в 5-ата минута Марсело стреля отдалечно разстояние, но не сполучи. В следващите минути и двата отбора търсеха попадения, а домакините съумяха да стигнат до такова след дузпа в 23-ата минута.

В крайна сметка Райо спечели двубоя и ще се надява да запази мястото си в елита с победи в оставащите 3 срещи до края на първенството.