Севиля претърпя тежко поражение с 0:1 при гостуването си на Жирона в среща от 35-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в срещата реализира нападателят Порту в 62-рата минута.

В 62-рата Пере Понс асистира на Порто, а той вкара отблизо. След консултация с ВАР съдията прецени, че попадението е редовно. До края тимът от Андалусия не намери начин да изравни. В добавеното време Евер Банега си изпусна нервите и беше изгонен за груба игра.

Загубата остави андалусийци зад четвъртия Хетафе. Малко по-рано днес Валенсия също остана с празни ръце и намали сериозно шансовете си за Топ 4. "Сините" от "Колисеум Алфонсо Перес" имат тежко гостуване на Реал Сосиедад и всяка точка може да е голяма крачка към Шампионската лига.

Победата позволи на Жирона да се измъкне от зоната на изпадащите, като отборът от "Монтиливи" прекъсна серия от шест поердни загуби.

Жирона - Севиля 1:0