Реал Сосиедад спечели с 2:1 малкото баско дерби срещу гостуващия Алавес в 27-ия кръг на испанската Ла Лига.

Ектор Морено откри резултата, след като се пласира добре при корнер, за да направи резултата 1:0 още в 6-ата минута.

В 11-ата той вече набъбна на 2:0 в полза на домакините. Асиер Ияраменди проследи отбитата от вратаря на Алавес топка и я довкара в мрежата.

Сосиедад продължи да натиска и между 21-ата и 23-ата минута Аднан Янузай и Микел Оярзасабал  пропуснаха да направят преднината на домакините категорична.

Доброто начало на съперника обаче не отчая Алавес и гостите се върнаха мача след страховито воле отблизо на Афонсо в 39-ата минута – 2:1.

Второто полувреме бе по-малко продуктивно откъм емоции. Ще се запомни най-вече положението в 84-ата минута, когато защитник се хвърли смело на шпагат пред Уилиан Жозе и предпази вратата на Алавес от трето попадение. Давид Сурутуса също бе пред отбелязване на трети гол в добавеното време, но не успя.

И два обаче се оказаха достатъчни за Реал Сосиедад да спечели мача с 2:1. След тази си победа на тимът от Сан Себастиян е 12-и в класирането с 33 точки. Алавес е 16-и с 21 точки.