Майорка постигна драматична победа с 1:0 у дома срещу Валядолид в среща от 16-ия кръг от испанския шампионат.

Преди началото на срещата селекционерът на Аржентина Лионел Скалони беше почетен от домакините и получи плакет заради триумфа с националния отбор на Аржентина на Мондиала. Той дори символично даде началния удар в мача. Скалони е бивш играч на Майорка, след като през сезон 2008/09 г. беше преотстъпен от Лацио.

В 61-ата минута Иван Фреснеда пропусна да открие резултата в полза на гостите, а две минути след това шут на Кике Перес срещна гредата на вратата на Майорка.

Домакините достигнаха до победата в четвъртата минута на допълнителното време, когато Абдон Пратс се разписа във вратата на "виолетовите".

Майорка е на десето място в класирането с 22 точки, докато Валядолид е с 5 точки по-малко на 15-та позиция.

По-късно тази вечер е двубоят между Еспаньол и Жирона, а в неделя е дербито на кръга между Атлетико Мадрид и Барселона.