Майорка стигна до важна победа с 3:2 над Атлетик Билбао у дома в мач от 24-ия кръг на Ла Лига. Домакините поведоха с два гола през първата част дело на Салва Севиля от дузпа и Анхел. Гостите стигнаха до изравняване в рамките на две минути през втората част след голове на Раул Гарсия и Алекс Беренгер. Крайният резултат оформи Такефуса Кубо в края на мача

С успеха Майорка събра 26 точки, докато „лъвовете” са 8-и с 34 точки.

В 22-ата минута домакините получиха дузпа, а зад топката застана Салва Севиля, който не сбърка.

След половин час островитяните удвоиха аванса си. Ведат Мурики намери Анхел в наказателното поле, а последният преодоля Симон за втори път.

В 59-ата минута баските се върнаха в мача. Раул Гарсия получи пас от Юри Берчиче и от близка дистанция намали. Само две минути по-късно Атлетик изравни, след като Алекс Беренгер се възползва от центриране от корнер и вкара за 2:2.

Майорка стигна до успеха в 88-ата минута. Тогава Такефуса Кубо пое топката след грешка на гостите и преодоля вратаря за крайното 3:2.