Майорка победи гостуващия Хетафе с 3:1 в среща от 30-ия кръг на футболното първенство на Испания.

Кореецът Кан-ин Ли се разписа два пъти за успеха в 57-ата минута и в добавеното време на двубоя, а Антонио Раийо в 64-ата оформи крайното 3:1 с удар с глава след центриране от корнер. При второто попадение на Ли ситуацията беше прегледана със системата ВАР заради игра с ръка в наказателното поле, но съдията реши, че няма наказателен удар и зачете гола на домакините.

Единственото попадение за Хатафе беше дело на Борха Майорал още в 23-ата минута, с което гостите поведоха в резултата.

Майорка събра 40 точки и се изкачи на 10 място в класирането, с което си гарантира оставане в елита. Осем кръга преди края тимът е на 10 точки от опасната зона. Хетафе остава на 16-а позиция с 31 точки.