Отборът на Майорка успя да стигне до минимална победа над Алавес и по този начин успя да се измъкне от зоната на изпадащите в двубой от 24-ия кръг на испанската Ла Лига. Единственото попадение в срещата бе реализирано от Хуан Камило Ернандес в 63-та минута.

Домакините изпуснаха дузпа в 32-ата минута, когато стражът на гостите Фернандо Пачеко отрази удара на Салва Севийя от 11-те метра.

Секунди по-късно Баба можеше да си отбележи автогол в опит да стигне до топката.

В 54-ата Майорка вкара топката в мрежата на съперника, но попадението беше анулирано заради игра с ръка на Кучо Ернандес в зародиша на атаката.

В 63-ата Ернандес стреля с глава, вратарят изби, но при добавката Кучо успя да реализира - 1:0.

Две минути преди края на срещата реферът отмени и гол на гостите заради засада.

Новакът в Примера Дивисион устиска преднината си и така изплува над опасната зона с актив от 21 точки.  Тимът може да се върне в нея при добри резултати за Леганес и Селта, които играят съответно срещу Бетис и Реал Мадрид. Алавес е 14-и с 27 пункта. В следващия кръг Майорка гостува на Бетис, докато Депортиво Алавес приема у дома Атлетик Билбао.