Майорка направи огромна крачка към спасението в Ла Лига. Тимът на Хавиер Агире надви с 2:1 у дома Алавес в мач от 33-ия кръг на първенството.

С успеха балеарци събраха 32 точки и излязоха на 16-о място във временното класиране, докато баските са последни с 25 точки.

Двубоят започна с отменен гол на гостите, след като Флориан Лежун прати топката във вратата след центриране от корнер, но защитникът беше извършил нарушение и след намесата на ВАР резултатът остана непроменен.

В 11-ата минута Абдон Пратс изведе Майорка напред в резултата. Той овладя избита топка и с мощен удар в левия ъгъл вкара за 1:0.

В продължението на първата част Даниел Родригес намери Ведат Мурики, който успя да изпревари двама защитници и да удвои преднината на своя отбор.

В 73-ата минута Антонио Райло си отбеляза автогол за крайното 2:1.