Лео Меси наниза хеттрик при успеха на Барселона срещу Ла Коруня в двубой от 35-ия кръг на Примера. Каталунците победиха с 4:2 и вече са недостижими на върха, тъй като преднината им вече е 11 точки пред Атлетико Мадрид.

Барселона записа 41-ия си мач без поражение в Примера, а Ла Коруня е със 18 поражения от последните си 20 мача.

Барселона започна наказателната си акция с попадение още в 7-ата минута на Филипе Коутиньо, който се възползва от пас на Дембеле и изведе каталунците напред.

Домакините се опитаха да противодействат на съперника си, но несполучливо. В 38-ата минута Лео Меси се възползва от пас на Луис Суарес и удвои преднината на каталунците.

Ла Коруня не се предаде и само две минути по-късно се върна в мача с гол на Лукас Перес.

Противно на всякаква логика Ла Коруня изравни в 64-ата минута чрез Чолак, а попадението беше повече от красиво.

В 73-ата минута удар на Суарес не успя да даде аванс на Барса. В последните минути Меси взе нещата в ръцете си и с попадения в 82-ата и 85-ата минута гарантира шампионската титла за тима на Барса.

Първата позиция за Барса е гарантирана, а в момента тимът има 86 точки, Ла Коруня е на 18-ото място в зоната на изпадащите с актив от 28 точки.