Виляреал надигра с 3:0 у дома Майорка в двубой от 22-ия кръг на Ла Лига. Воденият от Унай Емери тим излезе напред в резултата още в 12-ата минута, когато Франко Русо си отбеляза автогол. Той насочи топката неволно с коляно в собствената врата след центриране отляво на Алфонсо Педраса.

В 34-ата минута Ману Тригерос бе точен за 2:0 след удар от близка дистанция. Със сериозна заслуга за гола бе отново Педраса, който проби отляво и много добре намери в наказателното поле Тригерос.

Три минути преди края на срещата Дани Парехо оформи крайния резултат от дузпа. Франко Русо пък получи втори жълт, съответно червен картон, за нарушението, довело до наказателния удар.

След тази убедителна победа носителят на трофея в Лига Европа заема шесто място в класирането с вече 32 точки. Майорка е на 17-а позиция с 20 точки.