Атлетико Мадрид постигна класическа победа с 3:0 срещу Райо Валекано в мача реванш от осминафиналите за Купата на Краля, който се игра на стадион „Висенте Калдерон“. По този „дюшекчиите“ се класираха за четвъртфиналната фаза на надпреварата с общ резултат 4:1.

Гостите започнаха амбицирани мача и в 14-та минута се наложи Моя да отразява опасен удар на Ембарба.

Атлетико Мадрид поведе с 1:0 в 39-та минута, когато Караско намери Кореа, който се възползва от празното пространство в защитата на Райо и изпрати топката във вратата на Йоел.

Домакините можешеха да удвоят своята преднина в 44-та минута, когато Кореа излезе сам срещу Йоел, но реши да комбинира с Джаксън Мартинес, който стреля много слабо и Кини успя да изчисти топката пред гол линията.

Антоан Гризман удвои преднината на Атлетико Мадрид в 80-та минута.

В първата минута на добавеното време на мача Гризман отбеляза своя втори гол в срещата, като по този начин оформи крайния резултат в двубоя – 3:0.

Атлетико Мадрид е последният осми отбор, който се класира за четвъртфиналите на Купата на Краля.