Атлетико Мадрид успя да вземе трите точки след 1:0 при домакинството си на Депортиво Ла Коруня в мач от 30-ия кръг на испанското първенство.

Единствения гол реализира от дузпа Кевин Гамейро през първото полувреме, а победата направи актива на столичани 67 точки, на девет зад лидера Барселона и на четири пред третия Реал Мадрид.

Депортиво остава на опашката, предпоследен с 20 точки.

Първите положения в мача бяха в полза на Депортиво. Лукас Перес на два пъти бе близо до гола, но имаше срещу себе си сигурния както винаги Ян Облак на вратата на „дюшекчиите“.

В 34-ата минута Атлетико стигна до дузпа. Топката бе центрирана от фаул към наказателното поле, а там при борбата за високата топка съдията забеляза нарушение за наказателен удар. Кевин Гамейро бе безкомпромисен при изпълнението и направи резултата 1:0.

До края на полувремето Педро Москера имаше също възможност да реализира за гостите от Ла Коруня, не успя и първата част завърши 1:0.

В 66-ата минута пред Диего Коста се откри възможност да покачи резултата за Атлетико, но хубавият му удар прати топката покрай вратата.

В 80-ата Закария Бакали получи прецизен пас в наказателното поле на мадридчани, но след удара му топката отново премина покрай гредата.

Това бе всичко по-интересно в мача, който завърши с икономичното 1:0 в полза на Атлетико.