Хетафе спечели с класическото 3:0 домакинството си срещу Бетис в мач от 4-ия кръг на Ла Лига. Головете за успеха реализираха Анхел Родригес на два пъти и Кукурела, а гостите приключиха двубоя с 10 души след червен картон на Манди в 83-ата минута.

След този успех Хетафе оглави първенството с актив от 7 точки и мач по-малко. Бетис е на 3-ото място с 6 точки.

Още в 13-ата минута Родригес се разписа със странична ножица и изведе тима си напред в резултата. Кукурела удвои с истински шедьовър като прати топката в горния ъгъл на вратата. Още до края на първата част Родригес реализира и третия гол за Хетафе.

През втората част нови голове не паднаха, а гостите останаха и с човек по-малко след изгонването на Манди.