Реал Мадрид взе комфортен аванс в първия си мач от осминафиналите за Купата на Краля срещу Севиля. „Белите“ се наложиха с 3:0, като две попадения (едното от дузпа) отбеляза Хамес Родригес, а Рафаел Варан добави още едно.

Ответният двубой е 12 януари и 22.15 часа.

„Кралете“ превъзхождаха осезаемо съперника си през първата част, когато паднаха и трите гола. Същевременно, гостите имаха претенции спрямо някои отсъждания на съдията Матеу Лаос. Севилци протестираха при отсъдената дузпа, като също така искаха фаул на Алваро Мората преди корнера, след който Реал стигна до втория си гол в срещата.

Реал започна силно мача, като във втората минута Алваро Мората получи страхотно подаване пред вратата на Севиля, но засече неточно, встрани от левия стълб. При това положение бе маркирана и засада. В 11-ата минута обаче „белите“ не простиха на съперника си. Каземиро открадна една топка пред наказателното поле на Севиля, след това се разкри възможност пред Хамес, който стреля и откри за 1:0. Няколко минути след това Лука Модрич бе близо до отбелязване на ефектен гол, но топката се отби встраничния стълб.

След половин час игра преднината на Реал Мадрид стана класическа. Тони Кроос центрира от корнер отляво, а Рафаел Варан се извиси над всички и с глава насочи топката в мрежата за 2:0.

В 34-ата минута Кореа остана сам срещу Кико Касия. Стражът на домакините обаче излезе и блокира удара му. Топката попадна във Висенте Иборра, чийто удар мина встрани.

Реал Мадрид получи право да изпълни дузпа в 43-ата минута. Реферът посочи бялата точка, след като видя избутване от страна Меркадо към Лука Модрич. Играчите на Севиля протестираха, като имаха претенции, че преди въпросния момент е имало съприкосновение между Хамес Родригес и Меркадо, което е повлияло. Арбитърът обаче бе категоричен в отсъждането си. Хамес Родригес пое отговорността и с хладнокръвен удар по земя прати топката в долния десен ъгъл на Рико за 3:0.

Малко след почивката добра възможност се разкри пред Алваро Мората. Нападателят получи подаване от Марсело, но не успя да нанесе точен удар. При ответната атака, Кореа стреля, но ударът му бе блокиран.

В 74-ата минута Ескудеро стреля ефектно, но топката мина покрай целта.