С гол на Антоан Гризман Атлетико Мадрид взе точка при гостуването си на Атлетик Билбао в 19-я кръг на Примера дивисион. Двата тима завършиха при 2:2, което прекъсна серията от три победи на Атлетико. Тимът на Диего Симеоне е четвърти във временното класиране с 35 точки.

Отборът на Атлетик Билбао е седми с 29 точки, като записа трети пореден хикс.

За домакините се разписаха Иниго Лекуе и Оскар де Маркос, а за Атлетико вкараха Коке и Антоан Гризман.

Съставът на Атлетико Мадрид откри още в третата минута, когато Фелипе Луис намери Коке, който бе точен за 1:0, изненадвайки вратаря на Атлетик Билбао.

Домакините пропиляха изгоден шанс в 15-ата минута, когато Иняки Уилямс пропусна след удар с глава. Три по-късно Раул Гарсия също бе неточен.

В края на полувремето тимът от Билбао все пак успя да изравни за 1:1 в 42-ата минута, след като Иняки Улимяс пусна към Иниго Лекуе, който не сгреши.

Скоро след почивката Атлетико Билбао излезе напред в резултата с гол на Оскар де Маркос за 2:1 в 56-ата минута. Домакините пропуснаха нов шанс в 72-ата минута, а в 80-ата гостите стигнаха до хикса.

Антоан Гризман показа класа и след като овладя топката при подаване на Фернандо Торес вкара за 2:2, което бе и крайният резултат.