Атлетик Билбао записа второ поредно равенство в Примера дивисион, след като завърши 0:0 при гостуването на аутсайдерите от Леганес в мач от 18-ия кръг на испанското първенство.

Попадение на Раул Гарсия в 8-та минута не бе зачетено заради нарушение на футболиста на Атлетик.

Пред Леганес се откри много добра възможност в 16-та минута, но след удара на Мачис топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Десет минути по-късно пред Мачис се откри нова възможност, но той отново не успя да намери очертанията на вратата на Горка Ираисос.

Леганес направи невероятен пропуск в 63-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Атлетик Виктор Диас стреля с глава, но над напречната греда.

Последната възможност в мача отново се откри пред домакините в 85-та минута, когато Мартин Мантовани стреля с глава, но над напречната греда в аут.

След това равенство Атлетик Билбао запазва седмата си позиция с 28 точки, докато Леганес остава на шестнайсто място със 17 точки.