Хитът в Ла Лига този сезон Гранада продължава да впечатлява и отново излезе начело във временното класиране след като се наложиха с минималното 1:0 над гостуващия Бетис в двубой от десетия кръг. Алваро Вадийо реализира единствения гол в 61-ата минута.

Първите 45 минути предложиха равностойна игра, като най-чистите положения се откриха пред капитана на гостите Андрес Гуардадо и Хави Гарсия.

За домакините Дарвин Мачис и Рамон Азиз също имаха шанс, но не се възолзваха.

В 56-ата минута Аиса Менди получи топката сам на далечната греда и стреля с плонж, но над вратата.

Пет минути след това падна и единственото попадение. Топката беше открадната в половината на гостите от Карлос Фернандес, който изведе Алваро Вадиийо и бившя играч на севилци реализира за 1:0.

В 63-ата минута Азиз пък нацели гредата.

В 87-ата минута Серхио Каналес също удари напречната греда след хубаво изпълнение от пряк свободен удар.

С тази победа Гранада се завърна на първата позиция, на която ще остане поне за седмица, с 20 точки. Бетис са 18, в зоната на изпадащите, с 9 точки. В следващия кръг Гранада гостува на Хетаэе, докато севилци приемат Селта Виго.