Гранада победи Майорка като гост с 6:2 в зрелищен мач от испанската Ла Лига. С успеха отборът от Андалусия изпревари прекия си съперник, изкачи се до 16-о място в класирането и почти си осигури мястото в елита и през следващия сезон. Майорка пък ще трябва да се бори още за оцеляването си.

Първото полувреме не предвещаваше, че ще паднат толкова голове в мача. Луис Суарес откри за Гранада още в шестата минута, като бе на правилното място в наказателното поле, за да вкара топката в десния ъгъл на вратата.

След около половин час Салва Севия изравни за Майорка със страхотно воле от далечно разстояние.

Гранада бързо показа кой отбор иска повече победата, като още в 46-ата минута Серхио Ескудеро се измъкна зад защитата и вкара за 2:1 с диагонален удар, при който топката се отби в левия стълб и влетя в мрежата.

В 55-ата минута Антонио Пуертас направи 3:1 за гостите със страхотен гол с пета след асистенция на Хорхе Молина.

Три минути по-късно Антонио Райло върна надеждите на Майорка с гол с глава за 3:2.

В 69-ата минута Хорхе Молина вкара с далечен удар за Гранада и върна аванса ни тима от два гола.

До края на мача Майорка напълно свали гарда, а Мирто Узуни и отново Молина вкараха последните голове, с които направиха победата за тима си впечатляваща.