Гранада и Валенсия завършиха 2:2 в двубой от 34-ия кръг на Ла Лига. Срещата предложи драматични обрати и доста попадения.

През първата част голове не паднаха, но имаше интересни положения и пред двете врати. Домакините поискаха дузпа в 36-ата минута след игра с ръка на Мангала, но съдията не отсъди такава дори и след преглед с ВАР. Пет минути по-късно Карлос Фернандес опита да матира Силесен, но не сполучи да се разпише. В края на полувремето и Солдадо не намери целта.

В 61-ата минута Фернандес откри резултата в полза на домакините след дузпа, която беше отсъдена с помощта на системата ВАР. Валенсия направи пълен обрат в рамките на няколко минути, като първо в 63-ата минута Ману Вайехо матира вратаря на домакините, а Гедеш с истински шедьовър не остави шанс на вратаря с далечен удар.

Домакините изравниха резултата след отлично изпълнен пряк свободен удар от Феде Вико в 86-ата минута, а при този резултат - 2:2 дойде и края на мача.

След тази точка Валенсия и Гранада заемат съответно 9-о и 10-о място с еднакъв точков актив - 47.