Тимът на Еспаньол срази с минималното 1:0 борещия се за оставане Майорка.  Единственото попадение за "папагалчетата" отбеляза испанския национал Раул де Томас в 42-ата минута. Това е едва втора победа за днешните домакини в последните пет срещи за първенство.

Срещата започна с шанс за гостите в 6-ата минута, когато Анхел нахлу в наказателното поле на каталунския тим и там бе повален. Реферът Руис посочи бялата точка, но консултация с ВАР доведе до отмяна на това решение и играта бе подновена.

През втората част, след попадението на звездата на домакините Томас, двата тима така и не достигнаха до ново попадение.

Голмайсторът на домакините направи страхотен пропуск в 54-ата минута, когато дълго подаване се озова в него след грешка на бранител на гостите, но стреля в тялото на вратаря.

Еспаньо вече е с 36 точки и заема 11-о място в Ла Лига. Поредните загуби на Майорка ги доведоха до 17-а позиция - само една над зоната на изпадащите с едва 26 точки от 29 мача.