Елче изненада Майорка и го победи с 1:0 като гост. Срещата беше от 24-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в двубоя бе дело на Лукас Бойе в 89-ата минута на двубоя. Това бе втора победа през сезона за отбора на Пабло Мачин.

През първото полувреме гостите пропуснаха две отлични възможности за гол чрез Жерар Гумбау и Омар Маскарел. Отново Елче можеше да стигне до гол в началото на втората част, но отново след корнер Лукас Бойе прати топката на сантиметри покрай десния стълб.

В крайна сметка гостите стигнаха до гол в 89-ата минута. Бойе засече центриране от точката за дузпата и прати топката във вратата за 0:1.  Домакините от Майорка на свой ред стигнаха до изключително драматично попадение отвъд дори добавеното време, когато Ведат Мурики успя с отчаян шпагат да засече една бърза топка, която подмина негов съотборник, и я прати в мрежата за 1:1. В крайна сметка голът беше отменен заради нарушение в хода на атаката.

Въпреки успеха Елче продължава да заема последното място в класирането с едва десет точки, а Майорка е десети с 32 пункта.