Реал Бетис записа втора поредна победа от началото на сезона в Ла Лига. В двубой от втория кръг на първенството севилци надвиха с 2:1 като гост Майорка след две дузпи.

Бетис поведе в резултата в деветата минута. Тогава гостите получиха дузпа за игра с ръка на съперников футболист и Борха Иглесиас реализира от бялата точка за 0:1.

Майорка успя да се върне в мача в 57-ата минута с попадение на Ведат Муриджи. Нападателят от Косово получи топката на границата на наказателното поле и с красив изстрел порази вратата за 1:1.

Севилци обаче стигнаха до успеха в 72-ата минута. Те получиха втора дузпа в своя полза, този път за нарушение на Родриго Баталия, като отново Борха Иглесиас изпълни наказателния удар и бе точен за крайното 1:2.

По този начин Бетис оглави временното класиране в Ла Лига с 6 точки. Майорка остава на 13-ата позиция с 1 спечелена точка. В следващия кръг севилци приемат Осасуна, докато островитяните гостуват на Райо Валекано.