Барселона се класира за пети пореден финал за Купата на Краля, след като победи Валенсия и на реванша на "Местая", с 2:0.

Първата среща приключи 1:0 за каталунците, които не пуснаха попадение и заслужено ще спорят за трофея срещу Севиля.

Филипе Коутиньо се отчете с дебютен гол за Барселона, а две асистенции направи Луис Суарес.

5 хиляди посрещнаха Валенсия с викове "можете"

Срещу палача на Реал Севиля си подпечата финал

Двубоят стартира ударно, като Валенсия бе доста по-активна, отколкото на "Ноу Камп" в първата среща.

"Прилепите" стигнаха до удар във вратата още в петата минута, а в осмата Лионел Меси изпълни добър пряк свободен удар, но той бе спасен.

В 14-та минута гредата спаси Барселона, след удар с глава на Родриго Морено.

Може би най-чистото положение за гостите дойде в 30-та минута, когато топката мина много близо до вратата, след удар на Меси от разстояние.

На почивката в игра се появи и Филипе Коутиньо, който да засили атакуващата мощ на Барса.

Родриго направи нов пропуск за Валенсия, само за да даде шанс на Барселона да реши всичко. В 49-та минута Луис Суарес направи за смях защитата на домакините, центрира отляво и Коутиньо засече трудно в мрежата за 0:1 и общото 0:2.

В минутите около 60-та Барса пропусна да реши всичко с второ попадение, като на два пъти имаше възможност за това.

Яспер Силесен направи спасяването на сезона в 74-та минута, отразявайки удар на Хосе Гая от три метра.

В 82-та минута вече наистина нещата приключиха, след като отново Суарес намери Иван Ракитич на точката на дузпата и той с мощен удар направи 2:0 за Барселона.

Веднага след това дебют за "каталунците" направи и Йери Мина. Валенсия обаче знаеше, че няма повече надежди и не успя да зарадва феновете, изпълнили "Местая" с надежда.