Барселона представи състава за новия сезон и победа с 3:0 Бока Хуниорс в мач за трофея "Жоан Гампер". Каталунците загряха за старта на сезон 2018/2019 в Ла Лига в петък, 17-и август, когато са първите мачове. Барса пък започва с домакинство на Депортиво Алавес в събота, 18-и август.

Попаденията срещу Бока Хуниорс на "Камп Ноу" отбелязаха Малком, Лионел Меси и Рафиня.

Първите две попадения паднаха през първото полувреме, като Малком откри в 18-ата минута, а Лео Меси покачи на 2:0 малко преди почивката, в 39-ата. Третият гол бе дело на влезлия като резерва през второто полувреме Рафиня в 67-ата минута.

Стерши треньорът на Барселона Ернесто Валверде избра следните титуляри: Тер Стеген, Пике, Ракитич, Коутиньо, Меси, Малком, Мунир, Роберто, Видал, Умтити и Миранда.

До първия гол каталунците имаха още няколко по-изгодни положения, включително изстрел на Малком над вратата в първите минути. Филипе Коутиньо също пробва мерника си в 17-ата, а минута по-късно силен удар на 21-годишния бразилец Малком донесе аванс от 1:0 за домакините.

Европейският трон остава цел на Меси и Барса

Капитанът на Барса Лео Меси реализира за 2:0 в 39-ата минута.

След почивката Валверде постепенно смени целия си състав, включително и Меси. На терена влезе и младата надежда на каталунците – 19-годишният Рики Пуч, който можеше и да се разпише в края на мача, а за Бока Хуниорс се появи 34-годишният Карлос Тевес.

Малком можеше да запише втори гол на светката си в 52-ата минута, но бе спрян от стража на Бока.

Крайното 3:0 за Барса бе оформено от бразилеца Рафиня в 67-ата минута.