Майорка и Атлетик Билбао не успяха да се победят и завършиха без голове при 0:0 в мач от 4-тия кръг на Ла Лига.

Гостите имаха игрово предимство и стигнаха до повече положения, но не успяха да реализират нито едно от тях. През първата част опасни удари отправиха Ойхан Сансет в 24-тата и Нико Уилямс седем по-късно.

Три минути след паузата попадение на Майорка не беше зачетено заради засада.

В 65-ата минута стражът на домакините Предраг Райкович спаси изстрел на Иняки Уилямс.

Седем минути по-късно пред състава на Майорка се откри може би най-чистата възможност, след като за секунди Ведат Муричи се оказа сам срещу вратаря, но последвалият му шут беше отклонен.

Икер Муниан от домакините се размина с гола в 83-тата, когато не успя да засече топката от добра ситуация пред вратата на домакините.

По този начин Майорка записа втора точка в актива си и остава на 17-ата позиция, докато Атлетик е пети със седем пункта.