Алавес постигна първа победа през сезона в Ла Лига, след като се наложи с 2:0 при гостуването на Леванте от седмия кръг на испанското първенство. Новият треньор на баските Джани Де Биази постигна първа победа начело на отбора.

Пред Мунир Ел Хадади се откри невероятна възможност в 21-та минута. Той стреля, но Раул Фернандес успя да спаси и да избие в корнер.

Ел Хадади бе много близо до това да вкара гол в 24-та минута, но след удара му топката се спря в напречната греда.

Алавес поведе в 33-та минута, когато Алфонсо комбинира с Мунир Ел Хадади, който този път отблизо не пропусна да вкара.

Алавес отбеляза втори гол в 81-та минута, когато Дуарте центрира в наказателното поле на Леванте, където Алваро Медран засече топката с глава и я вкара във вратата на Раул Фернандес.

Леванте е девети в класирането с 9 точки, докато Алавес е на предпоследна позиция с едва 3 точки.