Малага взе трите точки при гостуването си на Кордоба, печелейки с 2:0 мача между двата тима от осмия кръг на Примера дивисион.

Домакините владееха повече топката, но гостите бяха тези, които създадоха по-опасните положения и така в крайна сметка стигнаха до победата.

Резултатът бе открит в 22-ата минута, когато Игнасио Камачо с перфектен прехвърлящ пас намери Гарсия Самуел в наказателното поле, а той от своя страна насочи топката в десния ъгъл с акробатично докосване от въздуха, което остави вратаря Хуан Карлос безпомощен.

9 минути по-късно гостите получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на стажа на Кордоба в наказателното поле. Зад топката застана Нордин Амрабат, който материализира 11-метровия удар и удвои аванса на Малага.

Домакините стигнаха до почетен гол едва в добавеното време на мача, когато точен бе Набил Гилас след пас на Лусо.

В класирането Малага е на седмо място с 12 точки, а Кордоба е на предпоследната 19-а позиция с 4.