Леванте спечели битката между два от борещите се за оцеляване отбори в Ла Лига, след като надви у дома с 1:0 тима на Алмерия.

Единствения гол в срещата вкара Кайседо в 52-та минута. Благодарение на успеха обаче домакините излязоха от зоната на изпадащите и вече са 14-ти с 24 точки. Алмерия пък остават предпоследни с 20.

По-лошо обаче е положението на Малага, който продължава да е на дъното след равенство 2:2 с Хетафе.

Мику и Колунга дадоха преднина на гостите с два ранни гола, а за домакините точен бе Баптища от дузпа в 80-та минута и Рондон в продължението на двубоя.

Еркулес успя да направи обрат срещу Сарагоса и да спечели с 2:1, като по този начин се отдалечи от дъното.

Браулио даде преднина на гостите в 4-та минута, но Фаринос изравни 10 минути преди края на редовното време.

Давид Трезеге пък донесе успеха на домакините минута преди края на двубоя.

Реал Сосиедад също утежни положението на Осасуна след успех с 1:0, дошъл след гол на Тамудо през втората част.