Майорка се върна на четвърто място в испанското първенство след победа над прекия си конкурент Депортиво Ла Коруня с 2:0 у дома. Трите точки изпратиха домакините в зона Шампионска лига с общо 33. Две по-малко има Депортиво.

Марио Суарес откри резултата за Майорка в началото на второто полувреме, след като добави в мрежата удар на ветерана Хосе Луис Марти. В 53-та минута нападателят Гонсало Кастро се възползва от грешка на десния бек Мануел Пабло и оформи крайното 2:0.

В други срещи от деня Алмерия удържа Тенерифе до 1:1 у дома с човек по-малко, Малага пък се възползва от червения картон на Дерек Боатенг за 1:0 като домакин срещу Хетафе, Сантандер и Валядолид поделиха точки с равенство 1:1, а Сарагоса не успя да вкара на 10 от Херес за 0:0 в дербито на дъното на Примера дивисион.